Blijf op de hoogte van het laatste nieuws
E-Nieuwsbrief Locatus
Wilt u op de hoogte blijven van trends en ontwikkelingen op het gebied van winkelvastgoed?
Nieuws en Pers
Eén jaar Locatus blog
Op 11 april 2011 publiceerden we het eerste blogartikel op ons blog Retail Reflect. Een jaar later zijn we 52 blogartikelen rijker. Lees hier meer over observaties en analyses over Retail, Retailvastgoed, Winkelpassanten, Retailtrends.
Business Breakfast Winkelhuren
Woensdag 14 maart vond de eerste ontbijtsessie plaats met als thema
Winkelhuren. Bart Mols van LMBS legt uit hoe dit nieuwe databestand
opgebouwd is en wat de achterliggende methodiek is.
Wegens grote belangstelling is woensdag 21 maart een tweede sessie ingepland.
Retail Facts 2012 online
De Locatus Retail Facts 2012 zijn weer online. Kengetallen over de Nederlandse detailhandel per provincie, type winkelgebied en hoofdbranche.
Almelo koopt niets meer in de binnenstad
De gemeente Almelo gaat alleen nog maar investeren in de openbare ruimte en gaat niet zelf op zoek naar middenstanders voor de nieuwe binnenstad. Dat zei wethouder Van Woudenbergh donderdag in het discussieprogramma Rumoer. "De plannen worden gefaseerd ingevoerd, maar in 2014 moet worden begonnen". Volgens Arjan Kluin van onderzoeksbureau Locatus moeten er een paar grotere winkels komen. "Er is ruimte genoeg, maar de kwaliteit van de winkels is te laag". Klik op 'luister reportage' voor een fragment uit het programma.
Leegstandscijfers centra Europese steden
De leegstand in de hoofd-winkelgebieden van 25 grote Europese steden varieert van 1 tot 20%. Het Europees gemiddelde, gebaseerd op deze steden is 6%. Amsterdam springt hier goed uit met een leegstand van 2%. De zwakste steden liggen in Zuid Europese landen als Griekenland, Spanje, Portugal en Italië.
Projectontwikkelaars boos op DNB
Toezichthouder Jan Sijbrand van de Nederlandsche Bank (DNB) zaait onnodig paniek met zijn uitlatingen dat de vastgoedsector de derde financiële crisis wordt na de kredietcrisis en de Europese schuldencrisis.Ook Gerard Zandbergen van Locatus reageert. Bron: nu.nl


