Blijf op de hoogte van het laatste nieuws
E-Nieuwsbrief Locatus
Wilt u op de hoogte blijven van trends en ontwikkelingen op het gebied van winkelvastgoed?
Nieuws en Pers
Hoe retail toekomstbestendig inrichten?
Consumentengedrag verandert. Ons land vergrijst, e-commerce speelt een steeds grotere rol. Daarbij beleeft de economische crisis inmiddels zijn vijfde jaar. We zien dat het winkellandschap in Nederland niet meer overal aansluit bij de wensen en behoeften van consumenten. Op veel plekken zien we een veel te hoge leegstand. Wat betekent dit voor winkeliers, gemeenten en vastgoed? En hoe kun je de retail in je gemeente meer toekomstbestendig inrichten? Gerard Zandbergen beantwoordt deze vragen in een vierluik.
Winkelleegstand naar 9 a 10% in 2020
NOS. De komende jaren zal de leegstand in de Nederlandse winkelstraten oplopen tot 9 à 10 procent. Nu staat 6,5 procent van de 220.000 winkels in ons land leeg, blijkt uit nieuwe ramingen van marktonderzoeker Locatus. "Tot 2020 gaat het om 7000 winkels die extra leeg komen te staan", aldus Gert-Jan Slob van Locatus.
Beluister ook audio op website NOS.
Interview BNR Radio
John van Haaren (Uniball Rodamco, winnaar Marketing Jaarprijs Winkelcentra 2013) en Gerard Zandbergen (Locatus) met oproep voor retail regie om bouwen voor leegstand te voorkomen.
Business Breakfast 'Hoe leegstand te voorspellen?
'Er wordt met argusogen naar leegstand gekeken in deze crisistijd. Maar wat kunnen we verwachten in de komende tijd? Tijdens een ontbijtsessie willen we samen met u toekomstgericht kijken naar leegstand.
Winkelleegstand nauwelijks gestegen in 2012
Met een geraamde economische krimp van 0,5% in 2012, is het bijzonder om te constateren dat de winkelleegstand met slechts 0,1% is gegroeid (van 6,3% naar 6,4%)
Geen enkele winkel meer bijbouwen? Dat is te kort door de bocht, provincie Brabant
Over het algemeen wordt er nu geroepen dat er geen nieuwe plannen meer mogen worden ontwikkeld, omdat er veel winkels leegstaan. Dit verdient nuancering. Gertjan Slob geeft zijn opinie in Brabants Dagblad (19/1) en ons blog Retail Reflect.


